banner486

banner456

banner473

banner474

banner476

banner461

banner400

banner387

banner380

Kahramanmaraş'ta Fitness Salonunda Kürtaj cinayeti!

29 Ağustos 2013 Perşembe 17:29
Bu haber 1775 kez okundu

Kahramanmaraş'ta bir kadın doğum uzmanının, 2 aylık hamileye fitness salonunda kürtaj yaptığı iddia edildi.

Kahramanmaraş'ta Fitness Salonunda Kürtaj cinayeti!
 Alınan bilgiye göre, Türkoğlu ilçesinde yaşayan 2 aylık hamile Nurhayat M. (27), özel bir hastanede çalışan kadın doğum uzmanı F.K'den randevu istedi. Doktor, çocuk sahibi olmak isteyen ve 8 yıldır tedavi gören kadının Bahçelievler Mahallesi'ndeki bir fitness salonuna gelmesini istedi.  

Genç kadın belirtilen adrese giderek rahatsızlığını anlattı. Kadını muayene eden doktor iddiaya göre, "kürtaj yapılması gerektiğini ancak çalıştığı hastanede ücretin yüksek olduğunu, aynı işlemi burada yarı fiyatına yapabileceğini" söyledi. 

Nurhayat M, doktorun teklifini kabul ederek fitness salonuna kürtaj oldu. 

Operasyonun ardından evine dönen genç kadın, ağrıları geçmeyince 5 gün sonra Türkoğlu Kemal Beyazıt Fizik Tedavi Hastanesine kaldırıldı. Nurhayat M, daha sonra doktor F.K'nin çalıştığı özel hastaneye sevk edildi. Nurhayat M, dış gebelik ve iç kanama teşhisiyle ameliyat oldu.  

Hastaneden taburcu edilen Nurhayat M, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doktoru yaklaşık 8 yıldır tanıdığını ve çocuk sahibi olmak için tedavi olduklarını söyledi. 

Doktor F.K'nin hiçbir önlem almadan kendisini fitness salonunda kürtaj yaptığını önü süren Nurhayat M, "Para için hayatımı tehlikeye attı. Çocuk sahibi olmanın hayalini kurarken başıma çok kötü olaylar geldi. Kendisini Sağlık Bakanlığına şikayet ettim" diye konuştu. 

Bu arada doktor F.K. ise avukatı aracılığıyla, hakkındaki iddialara ilişkin açıklama yapmayacağını bildirdi.  

İl Sağlık Müdürü İlker Çitil ise iddialarla ilgili yargı sürecinin başlatığını belirtti. 

Doktorla ilgili idari soruşturma başlatıldığını vurgulayan Çitil, "Zaten doktor özel bir hastanede görev yapmaktadır. Gerekli soruşturmayı sürdürüyoruz" diye konuştu.


Yorum Gönder

@name x