MADO TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYOR

Dünya markası olan MADO 30 ülkeye dondurma satıyor.

11 Nisan 2019 Perşembe 18:37
Bu haber 27503 kez okundu
MADO TÜRK BAYRAĞINI DALGALANDIRIYOR

MADO  TÜRK  BAYRAĞINI  DALGALANDIRMAYA  DEVAM  EDİYOR


Dünya markası olan MADO  30  ülkeye  dondurma satıyor.

 
Yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Kanbur un  yaptığı  DONDURMA MARKASI  MADO  dünyada kendi kültürünü yaratırken, Türkiye’deki  başka hiçbir dondurmada kullanılmayan dövme ustalığının verdiği koyu kıvam Maraş’ın zengin coğrafyasında beslenen keçilerin sütü ve bölgedeki yabani orkidenin kökünden elde edilen sahlebin verdiği tat, gerçek dondurmanın tadını, Mado’yu yarattı. Türkiye’de dondurmanın adı, Mado oldu.Bugün modern tesislerde üretilen MADO, 150 yıllık serüveninde gelenekselden günümüze dünya standartlarında bir gelişme gösterdi. Katırlar sırtında getirilen kar ile başlayan bu lezzet serüveni, yıllar içinde Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. bünyesinde birçok şirket ve markayı kapsayan güçlü bir yapıya dönüştü.


MADO, geleneksel imalathanelerden modern tesislerde üretime geçerek atalarından kalma lezzetin sırrını kaybetmeden yeni bir süreç başlattı. Ard arda yenilikçi adımlar atıldı. 1989 yılındaki özelleştirmede Türkiye Süt Endüstrisi Kurumu’nun alınmasıyla üretimin kapasitesinde önemli bir artış elde edildi. Böylelikle Maraş Dondurması’nı dünya çapında pazarlama olanağı doğdu.


MADO, bugün Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. çatısı altındaki çok sayıda şirket ve markayı kapsayan güçlü bir yapının amiral gemisidir. Yaşar Dondurma ve Gıda Maddeleri A.Ş. gelişen teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak dünya standartlarında üretim yapar. Saatte beş ton günde 120 ton dondurma üretilen tesislerdeki tüm ürünler, kalite denetimlerinden sonra damaklarımıza ulaşana kadar soğuk hava depolarında muhafaza edilir. Üretildiği ilk andaki tazeliğini koruyan Mado, frigofirik özel araçlarla tüketicisine ulaştırılır.

Dünyada dondurmayla anılan iki şehir; biri Roma, diğeri Maraş! İtalya’nın Roma dondurması kadar bilinen, Maraş’ın dövme dondurması MADO ile dünyanın tanıdığı bir tada ve markaya dönüştü. MADO serüvenine geleneksel dövme dondurma ile başlayan Osman Ağa’dan bugüne 5 kuşaktır savunulan ilke MADO’nun adında birleşiyor..Maraş’ta 150 yıllık dondurma üretme geçmişi olan Kanbur Ailesi,“dondurmanın vatanından çıkarak dünyaya yayılması kendi ismiyle olmalıdır” ilkesinden hareketle Maraş Dondurması’nı MADO adıyla bir dünya markası haline getirdi. Maraş’a ait olan, zamanla yerelden evrensele uzanan. Maraş dondurması bugün yine aynı isimle tüm dünyaya duyuruluyor. Mado.Maraş’ın ve ülkenin gelenekselden günümüze tek dondurma markası oldu.


Tamamen doğal ortamda kendi  çiftliğinde sahlebinden keçi sütüne kadar  ürettikleri helal gıda sertifikalı dondurmaları dünyada marka olarak 30 ülkede ve 400’ü aşkın illerde bayilikler açılmaya devam ederken bugünlerde de Mısır’ın Kahire şehrinde Türk Bayrağı yanında Mado Bayrağını da dalgalandırmaya ve yeni şubeler açmaya devam ediyor.

Bu konuda açıklama yapan MADO yönetim kurulu başkanı Mehmet Kanbur “ Biz dondurma yaparken kendi deyimleriyle ustalığı bir sır gibi sakladığımız ustalığımıza birde aşkımızı, sevdamızı,sevgimizi katarak  MADO’yu aşka giden adres olarak gösterip sorumluluğumuzu bildiğimiz için Türk bayrağı ile MADO bayrağını 26 ülkeden sonra yakında 30 ülkede dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.


Geçtiğimiz günlerde Mısır’ın Kahire şehrine Şube açmak için giden Mado Yönetim kurulu Başkanı ve Operasyon ekibi Mısır’da yatırımcılarla bir araya gelerek bir çok ülkeye dondurma satarak Mısır’da açacağı Şube ile Ülke sayısını 30’a tamamlamış oldu.  

 

Bu konuda açıklama yapan Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kanbur, “NERDE İNSANLAR YAŞIYORSA MADO OLARAK DA BİZ DE O ÜLKELERDE VE ŞEHİRLERDE TÜRK BAYRAĞI YANINDA MADO BAYRAĞINI DA DALGALANDIRMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

 

Mısır Piramitleri Hakkında Bilgi

Mısır piramitleri hakkında en fazla merak edilen konu mısır piramitleri nasıl yapılmıştırsorusudur. Mısır piramitlerinin yapımı konusunda ilk dönemlerde kölelerin çalıştırıldığına dair bilgilere inanılıyordu. Ancak 1990 yılında yapılan araştırmalarda ortaya çıkan mezarlar bu düşünceyi çürütmüştür. Çünkü piramitlerin inşasında görev alan işçi ve usta başlarının mezarları özenli bir şekilde hazırlanmıştı. Özellikle usta başlarının mezarları dönemin seçkin isimleri ile birlikte aynı yerde bulunmaktadır.

Mısır piramtlerinin yapım aşamasında çok ince ayrıntılara yer verilmiştir. Bu ince ayrıntılar günümüzün en gelişmiş teknolojileri ile bile hesaplanamazken o dönemlerde hesaplanmış olması mısır piramitlerinin gizemini arttırmaktadır. Piramitlerde kullanılan taşların nasıl taşındığı konusunda tam bir bilgi yoktur.

Mısır Piramitleri İsimleri

Mısır piramitleri olarak adlandırılan üçgen şekilli yapılar, dünyanın pek çok bölgesinde inşa edilmiştir. Bu piramitler genelde bulundukları bölgelere göre isimlendirilmiştir. Mısır piramitlerinden bazıları ve bulundukları yerler şu şekildedir…

·         Keops Piramidi (145,75 metre)

·         Mikerinos Piramidi(66,5 metre)

·         Kefren Piramidi (143,56 metre)

·         Sakkara Piramidi (63,17 metre)

·         Maldum Snefru Piramidi (93,26 m)

·         Dahahur Bent Piramidi (104,85 m)

·         Dahahur Snefru P. (103,95 metre)

·         Sakkara Pepi II P. (52,555 metre)

·         Uxmal Tapınağı (Meksika)

·         Teotehuacan (Meksika)

·         Tiahuanaco (Bolivya)

·         Dohan Tapınağı (Çin Halk Cumhuriyeti)

 

Mısır Piramitleri Özellikleri

Mısır piramitleri tarihive özellikleri çok sayıda insanın dikkatini çeker. Bu özellikler, mısır piramitlerinin sırları olarak da isimlendirilebiliyor. İşte mısır piramitlerinin özellikleri ya da sırları olan maddeler…

·         Mısır piramitlerinin inşa edildiği taşların nasıl taşındığı hakkında kesin bilgiler yoktur.

·         Bugün büyük piramitlerden birisi inşa edilmeye kalkılsa maliyeti yaklaşık 5 milyar dolardır.

·         Piramitlerin her biri değişik firavun için yapılmıştır. Bu piramitlere sadece yılın 2 günü güneş girer ve bu tarifler, adına yapılan firavunun doğum tarihi ve tahta çıkış tarihleridir.

·         Mumyalarda yüksek oranda radyoaktif madde bulunmuştur. Bu nedenle mumyaları ilk bulan bilim adamları zehirlenerek ölmüşlerdir.

·         Kirli br suyu piramitlerin içinde bıraktığınızda bir kaç gün içinde temizlendiğini görebilirsiniz.

 

·         Ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar piramitlerin içinde çalışmaz.

·         Piramitin içine süt bırakıldığında bir kaç gün bozulmadan durur. Daha sonrasında ise yoğurt halini alır.

·         Yemek artıkları ya da çöpler piramitlerin içinde koku vermeden mumyalaşır.

·         Bitkiler piramitlerin içinde daha çabuk büyürler.

·         Vücudun her hangi bir bölgesinde yer alan kesik, yarık ya da yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşir.

·         Piramitlerin içi yazın soğuk, kışın sıcak olur.

·         Bazı piramit odalarının içinde ne olduğuna dair bilgiler yoktur. Bilim adamları bu odalarda ya kaybolmuş ya da oldukları yere geri dönmüşlerdir.

 

Altın Oran Mısır Piramitleri

Mısır piramitleri, kendilerine has özellikleri olan yapılardır. Bu özelliklerinden birisi de altın oranın kullanılmış olmasıdır. Pek çok yerde karşımıza çıkan altın oran mısır piramitlerikonusunda sütundaki taş sayısı oranı olarak çıkıyor. Mısır piramitlerinin inşası sırasında kullanılan taş katlardaki her katın alanı bir üstündeki katın altın oranı kadardır. Altın oran ise 1,618 sayısına denk gelmektedir.

Altın oran İtalyan matematikçi  Fibonacci tarafından ortaya çıkarılan bir sayı dizinden elde edilen orandır.  Fibonacci’nin sayı dizisinde her sayı, kendinden önce gelen iki sayının toplamına eşittir. Ve bu sayıların kendilerinden önce gelen sayıya bölümü 1,618 sayısına denk gelir. İşte bu oran altın orandır.

 

marasmedyamerkezi.com
kahramanmarasspor.com
maraşhaberler.com
özürdilerim.com
sütçüimam.com
dulkadiroğlu.com
fatiherkoç.com
onikişubat.com
46haber.com

www.marasmedya.com

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner666
  Tümü Anket
  Havaalanı kavşağın da hangi anıt olsun ?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Arşiv

  banner783

  banner787

  banner788

  banner786

  banner784

  banner785

  banner789

  banner791

  banner790

  banner792

  banner793

  banner794