EĞİTİM Haberleri Tümü

KSÜ YENİ İPEK YOLU PROJESİ KONFERANSI DÜZENLEDİ

  

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Mavi Hilal Gençlik ve Kültür Öğrenci Topluluğu tarafından "Çin’in Yeni İpek Yolu Projesi ve Türkler Dünyası" konulu konferans düzenlendi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansın açılış konuşmasını İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan yaptı. Doğu Türkistan’da yapılan zulme sessiz kalmamak ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan her türlü faaliyete üniversite olarak destek vermeye hazır olduklarını ifade eden Dekan Özdoğan, konferansın düzenlenmesine katkı sunanlara teşekkür etti.

Mavi Hilal Gençlik ve Kültür Öğrenci Topluluğu Başkanı, Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğrencisi Doğu Türkistanlı AmutıAımudula da kısa bir selamlama konuşması yaparak kendilerine destek olan KSÜ yönetimine teşekkürlerini ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdürreşit Celil Karluk, "Çin’in Yeni İpek Yolu Projesi ve Türkler Dünyası" başlıklı konferans sunumunu gerçekleştirdi.

Doğu Türkistan'da yaşanan baskı ve asimilasyon politikaları ve Çin’in çok milletli etnik yapısına dikkat çeken Prof. Dr. Karluk, Çin’in öncülüğünde yürütülen yeni ipek yolu projesinin bölge üzerindeki etkilerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konferans sunumunun ardından katılımcıların konuya ilişkin sorularını cevaplandıran Prof. Dr. Abdürreşit Celil Karluk’a günün anısına İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan tarafından hediye takdim edildi.
Maraşmedyamerkezi.com
Kahramanmaraşspor.com
MaraşHaberler.com 
ÖzürDilerim.com
Sütçüimam.com
Dulkadiroğlu.com
FatihErkoç.com
Onikişubat.com
46Haber.com

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz