ÖZEL HABER Haberleri Tümü

BUYRUN REFERANDUMA

Suriyeliyi vicdan adına vatandaş yaptığımızda Türk milletine en büyük vicdansızlığı yapmış olacağız. Yakında Esad'dan da özür dileyeceksiniz. Dün aforoz ettikleri Rusya'yı ve İsrail'i bugün burada aslanlar gibi savunanlar ve televizyondaki sözcüleriniz dönüp ertesi gün Esad'ı da savunmaya başlayacaklar.”

BİZ BARIŞMALARINIZA KARŞI DEĞİLİZ

Çıray, AKP’nin kavga ettikleri ülkelerle barışmalarını desteklediklerini ancak karşı oldukları şeyin barışların arkasındaki gizli barış anlaşmaları, barış yaparken bir bakanın petrol şirketinin çıkarlarının İsrail masasında görüşülmesi olduğunu anlattı.

AKP’nin Türk milletini temsil ettikleri için dış siyasetteki fiyaskolarına millî ve yerli bir muhalefet olarak üzüldüklerini ifade eden Çıray, “Fiilen yürütmeye el koymuş olan Cumhurbaşkanı Türk milletine daha umutsuz günler yaşatmaya kararlı gözüküyor. Felaketlerinde büyük pay sahibi olduğu Suriyelilerin Türkiye vatandaşı yapılabileceğine ilişkin açıklaması işte bu türden” dedi.

VİCDAN SURİYELİLERE Mİ, TÜRK MİLLETİNE Mİ?

“Türkiye'ye sığınmış Suriyelilerin, Türkiye vatandaşlığına alınması demek Türk milletinin varlığına kastetmek demektir. Sonu, çocuklarımızın bu topraklardaki geleceğini yok edecek zincirleme bir tahrip sürecini tetikleyecek demektir. Ne dediğimi bilerek söylüyorum, bu kararın, IŞİD canileri, PKK katillerinin yarattığı acı ve keder tablosundan daha çok acı yaşatacağını göreceğiz. AKP iktidarının stratejik bozgunluk politikalarının kurbanı olan 3 milyon Suriyeliyi sözde vicdan adına vatandaş yaptığımız anda Türk milletine en büyük vicdansızlığı yapmış olacağız. Genç kuşakların geleceklerini karartacağız. Ben burada, gelecekte bu kararın suç ortağı olmadığımızı söylemek için konuşuyorum," diye ekledi.

TÜRK MİLLETİNE DÜŞMANLIK IRKÇILIKTIR

CHP Milletvekili, AKP'nin medya silahşörlerinin ve "Yetmez ama Evet"çilerin Suriyelilere vatandaşlık statüsü verilmesine karşı çıkanları adice basitlikleriyle "Irkçı" diye yaftalamaya çalıştıklarını ancak bunu şerefsizlik olarak niteledi ve şöyle devam etti:

“Ben, Cumhurbaşkanı ve Davutoğlu'nun feci dış politikasının kurbanı olan Suriyelilerin bu topraklarda misafir edilmelerini ahlaki ve vicdani bir siyasi sorumluluk addediyorum. Bizim, Suriyelilere vatandaşlık verilmesine karşı çıkmamızın tek bir gerekçesi vardır; o da bizi buraya gönderen Türk milletinin refahı ve esenliğini sağlamaktır. Irkçılık bir millete olan düşmanlıksa eğer, Türk milletinin düşmanları ırkçıdır arkadaşlar. Siz, Türk milletine düşmansınız.”

SGK VE EĞİTİM ÇÖKECEK, GERİLİM ARTACAK

“ Türkiye'ye 3 milyon insanın kabul edilip edilmeyeceğine halk karar versin: Buyurun referanduma. Gelin, bu meseleleri televizyonların önünde, milletin önünde milletin meselelerini tartışalım. Bu milletten niye korkuyorsunuz? Bu gerçeklerin öğrenilmesinden niye korkuyorsunuz? Arkadaşlar, bu kadar insanı almak demek Türkiye'yi ekonomik olarak otuz yıl geriye götürmek demektir. SGK çökecek. Eğitimde korkunç yıkımlara sebep olacaksınız. Yeni ve baş edilmesi çok zor gerilim faktörlerini devreye sokuyorsunuz. İnsanların birbirlerinin -vatandaşı değil- kurdu oldukları bir düzen yaratıyorsunuz. Üçüncü olarak: Suriyelilerin dinsel fanatizm eğilimleri Türkiye'de zaten iyiden iyiye gerilen seküleriteyi tamamen yok edecektir. Ve insanları birbirine düşüreceksiniz.”

DEVLETİ YIKTINIZ ŞİMDİ SIRA TÜRK MİLLETİNDE

“Biz, Masum Suriyelilerin acı çekmesini istemeyiz. Ancak bizim önceliğimiz ve sorumluluğumuz şüphesiz Türk milletine karşıdır. Bu konuda ısrarcı olduğumu düşünebilirsiniz. Doğrudur, ısrarcıyım. Bir felaketi önlemeye çalışıyorum. Böyle bir vatandaşlar topluluğunun nasıl bir Anayasa ortaya çıkaracağını bir düşünün bakalım. Anayasası olmayan bir devlet, hatta devleti yıktınız. Anayasası olmayan devlet olmaz. Anayasayı askıya alıp devleti yıktınız, yetmedi şimdi Türk milletini yok etmeye çalışıyorsunuz. İzin verirsek namerdiz!” 

MaraşMedyaMerkezi.com

Marasmedya.com

Kahramanmaraşspor.com

MaraşHaberler.com 

ÖzürDilerim.com

Sütçüimam.com

Dulkadiroğlu.com

FatihErkoç.com

Onikişubat.com

46Haber.com

Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş
Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz